A HEFOP 2.2. kiírás keretében gyermekvédelmi szakemberek képzésére nyertünk forrásokat. Nyertes pályázatunk keretében a Dél-Alföldi és a Nyugat-Dunántúli régió gyermekvédelmi szakembereinek képzésére nyílott lehetőség.
A programról
A projekt keretében két típusú képzés került kialakításra.
Gyermekvédelmi szakemberek képzése:
A programnak köszönhetően a hátrányos helyzetű fiatalokkal dolgozók áttekintést nyertek a jelenlegi munkaerő-piaci helyzetről (hiányszakmák; elhelyezkedési lehetőségek; humánerőforrás fejlesztési törekvések), illetve megismertek bizonyos kommunikációs eszközöket (önéletrajz készítés; kommunikáció állásinterjúkon stb.) ezeket tovább tudják adni a fiataloknak, be tudják építeni a meglévő oktatási-nevelési struktúrába.
Külön előnye a gyermekvédelmi szakemberek (nevelők, gyermekfelügyelők) képzésének, hogy jelentkezik egy ún. multiplikátor hatás, azaz egy gyermekvédelmi szakember pályája során több fiatallal (3-4) kerül kapcsolatba, több fiatal életére gyakorol jelentős befolyást. A projekt megvalósítása során kiképzett gyermekvédelmi szakemberek ezáltal körülbelül 250-300 fiatal eredményes pályakezdését segíthetik elő.
A gyermekvédelmi szakemberek képzésének célcsoportját a közvetlenül hátrányos helyzetű fiatalokkal dolgozók alkotják. A 112 órás képzés során a hallgatók 7 modulban a következő témákkal ismerkedtek meg:
- Kommunikációs tréning
- Munkaerő-piaci ismeretek
- Számítógépes ismeretek
- Európai Uniós ismeretek
- Pályázatírási ismeretek
- Romológiai ismeretek a gyermekvédelemben
- Személyiségfejlesztő tréning
Az első csoport képzése 2008. szeptember 3-án kezdődött.
Projektmenedzseri és gazdasági képzés:
E képzés célcsoportját a területi gyermekvédelmi szakszolgálatok vezetői és gazdasági szakemberei alkotják. A program a számítógépes és a munkaerő-piaci ismereteken túl főként a pályázatírást, a projektmenedzsment ismereteket, illetve az ezekhez kapcsolódó készségeket oktatta. A 112 órás képzés 6 modulja során a résztvevők a következő témákkal ismerkedtek meg:
- Munkaerő-piaci ismeretek
- Számítástechnikai ismeretek
- Az Európai Unió intézmény- és döntéshozatali rendszere
- Az európai támogatási rendszerek
- Projektmenedzsment
- A pályázatok elkészítése
- A projektek értékelése és megvalósítása, projektek menedzselése
Ez a képzés 2008. szeptember 1-én indult.
A projekt az EU társfinanszírozásával, a Nemzeti Fejlesztési Terv Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Programja keretében valósult meg.
Főkedvezményezett:
Rubeus Egyesület
1082 Budapest, Nap u. 3.
Tel.: 06-20/669-56-29
Web: www.rubeus.hu
E-mail: rubeus@rubeus.hu
Közreműködő szervezet:
ESZA Európai Szociális Alap
Nemzeti Programirányító Iroda
Társadalmi szolgáltató Kht.
1134 Budapest, Váci út 45.
Tel.: 273-4250, 2-es menüpont
Web: www.esf.hu
E-mail: EUtamogatas@esf.hu
Képzések
Képzéseinket minden második héten tartottuk, melynek székhelye az Iparfejlesztési Közalapítvány székháza (1063 Budapest, Munkácsy M. u. 16.) volt.
Képzési időpontok, Gyermekvédelmi szakemberek képzése:
1. képzés: 2008. szeptember 3. – november 27.
2. képzés: 2008. szeptember 8. – november 25.
3. képzés: 2008. szeptember 10. – november 27.
A gyermekvédelmi képzés részletes tematikája letölthető innen.
A Projektmenedzseri és Gazdasági Képzés időpontja:
2008. szeptember 1. – november 25.
A projektmenedzseri és gazdasági képzés részletes tematikája letölthető innen.
A Rubeus Egyesület a képzési projekt keretében a képzés monitoring rendszerének kidolgozását, a hallgatói elégedettség vizsgálatát végezte. Ellátta a projekt szakmai vezetését, valamint a Munkaerő-piaci ismeretek című modul oktatását. A projekt szakmai vezetője Szikulai István volt.
Az Életerő 3 projekt 2008. november 30-án zárult.
Hallgatóink összességében elégedettek voltak a képzéssel, annak szakmai tartalmával és a bevont oktatókkal. Az Életerő 3. – Monitoring letölthető innen.